Proč?

Hlavním impulzem pro start tohoto projektu byl stále stoupající nátlak na naši republiku ze strany Rakouska. Kdyby se nekonaly nesmyslné blokády našich hranic, nebyl by pravděpodobně tento server nikdy spuštěn. Rakušané by měli svůj názor a my zase svůj.

Temelín je projektem, který stál český stát veliké množství peněz. Tyto peníze šly z kapes nás všech. Zastavení stavby, či nespuštění elektrárny by znamenalo pro všechny velkou ztrátu. Kromě toho by se nám pravděpodobně položila největší elektrárenská společnost ČEZ a to by mělo velice neblahý vliv na naši ekonomiku a vůbec postavení ČR v zahraničí.

Atomová energie je jednou z nejekologičtějších cest k získávání elektřiny. Jediným problémem zůstává jaderný odpad. Ovšem na jeho skladování, či případnou likvidaci jsou vydávány nemalé prostředky a na rozdíl od skladů jiných odpadů je řízen lidmi velice kvalifikovanými a zodpovědnými. Sklady jsou na velice vysoké technické úrovni a vybavenosti.

ČR nemá možnost vyrábět, např. jako Rakousko, energii z vodních elektráren. Proto musíme hledat jiné zdroje energie, které u nás provozovat lze. Elektřina je také velice zajímavý vývozní artikl. Výrobu energie a její vývoz bychom neschvalovali pouze v případě, že by nám ničila (jako např. tepelná elektrárna) naše životní prostředí. Pak ano - vyrábějme pouze tolik kolik potřebujeme pro svoji vlastní potřebu.

Rakousko si politicky nemůže dovolit
aby jen tiše přihlíželo jak spouštíme Temelín. Rakušané zase nemohou dopustit to, abychom si spustili JETE bez referenda, když oni (i když v referendu hlasovali PRO) přišli o takové peníze zrušením svojí atomové elektrárny.

Český národ je známý tím, že svoje názory říká jen potichu, nerozhodne se k žádné razantnější akci. Stránek všemožných odpůrců nám na internetu vyrostlo jako 'hub po dešti', pro-stránek je zde zatím jen velmi málo.

A my se ptáme PROČ? Stránky by totiž musel někdo vyrobit, optimalizovat, někam je umístit a hlavně o nich dát lidem vědět. My jsme toto udělali za Vás!

Kdokoliv se může připojit


Teď už je jen na Vás aby stánky rostly a přibývalo pozitivních argumentů, jelikož každý z Vás má možnost přidat svůj článek, svoje stanovisko. Když nechcete nic psát, nebo nemáte tzv. 'básnické střevo' můžete svůj názor vyjádřit prostřednictvím anket, či jiných průzkumů.

Máte svoje stránky?

Vyjádřete svůj názor umístěním ikony nebo banneru na Váš web. Chybí Vám nějaká ikonka (banner), máte nějaký nápad? Buď ho zrealizujte sami a pošlete nám ho e-mailem, nebo nám napiště a my ho zrealizujeme za Vás!

Sháníte informace?

Potřebujete něco vědět o JETE? Máme pro Vás rubriku odkazy, kde najdete tématiku týkající se jaderné elektrárny Temelín.

Staňte se členem klubu

Budete dostávat novinky e-mailem, získáte elektronickou členskou kartu a vstoupíte do stále rostoucího kruhu 'podpůrců'.

Názory, připomínky, ale hlavně ne nadávky

Tento web provozuje a sponzoruje Direct webstudio. Kontaktovat nás můžete e-mailem temelin@direction.cz